TOBB SAİK, yeni taslak için sektörden görüş bekliyor

TOBB SAİK, yeni taslak için sektörden görüş bekliyor

TOBB SAİK yönetimi acentelerden SEDDK’nın hazırladığı yeni yönetmelik taslağı ile ilgili görüş ve önerilerini 28 Eylül Pazartesi günü mesai bitimine kadar göndermelerini bekliyor.

A+A-

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi yönetimi, SEDDK’nın hazırladığı yeni yönetmelik taslağı ile ilgili görüş ve önerileri 28 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar sigortacilik@tobb.org.tr adresli e-posta hesabına bekliyor.

TOBB SAİK, acentelere yönelik olumsuz etkileri olabilecek maddeler bulunduğu gerekçesiyle 9 Mayıs tarihli yönetmelik değişikliğine itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren SEDDK, yeni bir taslak hazırlayarak, SAİK'ten söz konusu taslağa ilişkin görüş ve önerileri iletmesini istedi. 

SAİK de sektör temsilcilerinden 28 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar görüş ve önerilerini bildirmelerini istedi. SAİK'ten yapılan açıklama şu fgörüşler dile getirildi:

"Bilindiği üzere, “Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik”te 9 Mayıs 2020 tarihinde değişiklik yapılmış olup, söz konusu Yönetmelikte olumsuz değerlendirilen hususlara ilişkin İcra Komitemiz ilgili merciler nezdinde gerekli girişimlerde bulunmuştur.

Bu kapsamda, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından yeni bir Yönetmelik Taslağı hazırlanmıştır. İcra Komitemizin konuya ilişkin çalışmalarında değerlendirilmek üzere, söz konusu Taslağa ilişkin Derneğiniz görüş ve önerilerinin en geç 28 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar sigortacilik@tobb.org.tr adresli e-posta hesabına göndermenizi rica eder, sağlıklı günler dileriz.

Sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini sigortacilik@tobb.org.tr adresli e-posta hesabına göndermeleri gerekiyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.