Sompo'dan KOBİ'lere GES Sigortası

Sompo'dan KOBİ'lere GES Sigortası

Sompo Sigorta, GES Sigortası ürününü KOBİ'lerin kullanımına sundu

A+A-

Geçtiğimiz yıl başlattığı 'Yerküreye Saygı' projesi ile küresel  iklim değişikliğine dikkat çekerek bu alanda yenilikçi ürün ve  hizmetler geliştiren Sompo Sigorta, yenilenebilir enerji sistemlerine  destek vermek amacıyla Güneş Enerji Santrali (GES) Sigortası ürününü KOBİ'lerin kullanımına sundu.

İklim krizi konusunu bütünüyle sahiplenerek bu alanda toplumsal ve  bireysel farkındalık yaratma hedefiyle "Yerküreye Saygı" projesini  yürüten Sompo Sigorta bu kapsamda, yenilenebilir enerji sistemlerine  destek ve koruma sağlamak amacıyla KOBİ'lere yönelik Güneş Enerji Santrali (GES) Sigortası ürününü piyasaya sundu.

KOBİ İşyeri Paket Sigortası kapsamında zemine kurulu yer tipi  elektrik üretimi yapan güneş enerji santrallerinin yangın, doğal  afetler, terör, kötü niyetli hareketler, elektronik cihaz, makine  kırılması ve buna bağlı kar kayıpları, işveren ve 3. şahıs mali  mesuliyet gibi teminatlarla geniş kapsamda güvence sağlıyor. Sompo, GES sigorta poliçelerinde maddi hasara bağlı olmayan performans  kaybını da teminat altına alıyor.

"Gezegenimizin sürdürülebilirliğine katkı sağlayan ürünlerimizle KOBİ'lerimizin yanındayız"

Konu ile ilgili bilgi veren Sompo Sigorta Kurumsal Teknik ve Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan, "Dünyamızın  geleceğini tehdit eden problemlerin başında enerji ihtiyacının  karşılanmasında halen fosil yakıtların birinci sırada yer alması,  mevcut enerji üretim ve tüketim alışkanlıklarının sürdürülebilir  olmaması yer alıyor. Bu durum ise iklim değişikliğinin en önemli  sebeplerinden biri olarak gösteriliyor. Oysaki ülkemiz   yıllık  ortalama 2 bin 640 saatlik güneşlenme süresi ile güneş enerjisi  potansiyeli açısından birçok ülkeye göre şanslı bir konumda yer  alıyor. İklim değişikliği konusunu bütünüyle sahiplenen bir marka  olarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının ve enerji verimliliğinin  artırılması, güneş enerjisi potansiyelinin daha verimli şekilde  kullanılması önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu bakış açısıyla  bugüne kadar yalnızca bileşik ürünümüzde sınai işlerde sunduğumuz GES  teminatını, Yerküreye Saygı projemiz kapsamında geliştirdiğimiz yeni  ürünümüzle paketleştirilmiş olarak KOBİ'lerimize yönelik de  sunabileceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da  müşterilerimizi anlamaya ve çağın gerekliliklerine uyum sağlayan  güçlü, yenilikçi ve gezegenimizin sürdürülebilirliğine katkı sağlayan  ürünlerimizle KOBİ'lerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

"Maddi hasara bağlı olmayan performans kaybı da teminat altında"

KOBİ'lere yönelik GES Sigorta poliçelerinde maddi hasara bağlı  olmayan performans kaybını da teminat altına aldıklarını ifade eden Kalkan, "GES poliçe teminatlarımız ile zemine kurulu yer tipi elektrik  üretimi yapan güneş enerji santrallerini her türlü doğal afet ve  yangın, kötü niyetli saldırılar ve sistem arızalarına bağlı maddi  hasarlara karşı korumaya alıyoruz.  KOBİ'lere sunduğumuz bu yeni GES  sigortası ürünümüzle, yenilenebilir enerji sektörüne sağladığımız  koruma ve desteğin kapsamını genişletmiş olmaktan büyük mutluluk  duyuyoruz" şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.