Sigorta Şirketleri

ace.png

 • ACE Group dünyanın en büyük yangın ve sorumluluk sigortası ve reasürans firmalarından birisidir. Sigortacılık deneyimi, üstün tazminat talebi çözümleme yeteneği, 140 dan fazla ülkedeki müşterileri ve 50 den fazla ülkede global lisanslı ofisi ile ayrıcalıklı bir kuruluştur. ACE Limited, ACE Group’un İsviçre’de kurulmuş ana şirketidir ve New York Borsasına kote edilmiştir .

  DEVAMI >

 • aksigorta.png

  Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından olan Sabancı Holding bünyesi altında kurulmuş olan Ak Sigorta zaman içinde %38 hissesini halka açmış, 2011 yılında ise %31 hisse payı ile Belçikalı sigorta şirketi Aegas Insurance International N.V. ile ortaklık kurmuştur.

  DEVAMI >

 • anadolusigorta.png

  Anadolu Sigorta Atatürk'ün talimatıyla Türkiye İş Bankası'nın öncülüğünde kurulan Türkiye'nin ilk ulusal Sigorta Şirketidir. Uzun yıllardır sektör liderliği yapan Şirket 2010 yılında 85.yaşını kutlamıştır.

  DEVAMI >

 • ankara.png

  1936 yılında kurulan Şirket, 1990 yılında Etibank'a bağlanmış, 20.04.2000 tarihinde şirketin ana hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın alınmıştır.

  DEVAMI >

 • axa-001.png

  Dünyanın en büyük sigorta gruplarından biri olan Axa Grubunun, Türkiye’deki faaliyetinin tarihçesi, 1916 yıllarına dayanmaktadır. Şirketin ortaklık yapısına Axa Holding’in girişi 1994 yılında %11 hisse ile Oyak Sigorta’nın sermayesine katılmasıyla gerçekleşmiştir. 2008 yılında Oyak’ın hisselerinin alınması ile şirket Axa Sigorta ünvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir

  DEVAMI >

 • aig.png

  Şirket, 1976 yılında % 100 yabancı sermaye ile Türk pazarına temsilcilik olarak girmiştir. 1989 yılından itibaren American Home Sigorta A.Ş. adı altında hizmet vermeye devam etmiştir. American Home Sigorta A.Ş.’nin ünvanı, 1999 yılında AIG Sigorta A.Ş. olarak değişmiş, “Chartis” 28 Eylül 2009 tarihinden itibaren, AIG Holding sigorta grup şirketlerinden AIU Holding LLC’ üyesi olarak yoluna devam etmektedir.

  DEVAMI >

 • ergo.png

  2006 yılında İsviçre Sigorta’nın hisselerinin %75’ini satın alarak Türkiye pazarına giriş yapan Ergo Holding’e bağlı Ergo Sigorta, 144,6 milyon TL sermayesi, 694 milyon TL prim üretimi, yaklaşık 500 çalışanı ile Türk sigorta sektörünün önde gelen firmalarından biridir. Ergo Sigorta; Yangın, Oto Kaza, Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk, Mühendislik, Nakliyat, Tarım ve Sağlık Sigortası alanlarında ürünler sunmaktadır. Ergo Sigorta'nın Türkiye genelinde 13 Bölge Müdürlüğü ile birlikte; yurt çapında birçok hastane, tanı ve tedavi merkezi, eczane ve 1.100 oto servisi ile anlaşması vardır

  DEVAMI >

 • gunes.png

  Ana hissedarları arasında Vakıflar Bankası ve Groupama bulunan şirket, 50 yılı aşkın bir süredir müşterilerine hizmet vermektedir.

  DEVAMI >

 • groupama.png

  1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde Başak Sigorta unvanı ile kurulmuş, T.C. Ziraat Bankası’nın % 56.67’lik hissesi, 2006 yılında Avrupa’nın güçlü sigorta şirketlerinden Groupama tarafından satın alınmıştır.

  DEVAMI >

 • hdi.png

  Şirket, 2006 yılı itibariyle, HDI-Gerling International Holding AG., Almanya'nın 3. büyük sigorta grubu olan ve dünyanın 150 ülkesinde hizmet veren Talanx AG bünyesinde yer alıyor.

  DEVAMI >

 • halksigorta.png

  Şirket, Birlik Sigorta A.Ş. ünvanı altında kurulmuş olmakla birlikte, 2009 yılında Halk Bankası'nın hakim ortak konumuna gelmesiyle 2010 yılında ünvanını Halk Sigorta A.Ş. olarak değiştirmiştir.

  DEVAMI >

 • isik.png

  1 Ocak 1996 yılında kurulan şirketin, 2005 yılında ortaklık yapısı içinde Bank Asya’nın hisse oranı yüzde 65’e çıkmıştır.

  DEVAMI >

 • mapfre.png

  2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika'nın en büyük sigorta grubu olan Mapfre’nin, Çukurova Holding hisselerinin %80’ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009 tarihinden itibaren Mapfre Genel Sigorta unvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

  DEVAMI >

 • turknippon.png

  Türk Nippon Sigorta A.Ş. 1 Mayıs 1991 tarihinde 25 milyar TL sermaye ile Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya’nın en büyük Sigorta Şirketi olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile kurulmuştur. Kasım 2008 itibari ile Türk Nippon Sigorta’nın çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından alınmıştır.

  DEVAMI >

 • ray.png

  1992 yılında alınan özelleştirilme kararı ile Doğan Holding’in bünyesine katılan Ray Sigorta, 2007 yılında Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük sigorta gruplarından biri olan Avusturya merkezli Vienna Insurance Group (VIG) tarafından satın alınmıştır.

  DEVAMI >

 • sompo.png

  2002 yılında Finans Sigorta adıyla faaliyete başlayan şirket, 2006 yılı içerisinde Fiba Grubu iştiraklerinden Finansbank'ın hisselerinin NBG Grubu'na satılması nedeniyle 1.11.2007 tarihinden itibaren kurucusu olan Fiba Holding'in adını alarak, "Fiba Sigorta A.Ş." adı ile faaliyetlerine devam etti. 02.11.2010 tarihinde Fiba Sigorta hisseleri Sompo Japon Insurance Inc.'e devredilmiştir.

  DEVAMI >

 • zurih.png

  31 Mart 2008 itibariyle, TEB Sigorta AŞ'nin %100'ü Zurich Finansal Hizmetler Grubu tarafından TEB Mali Yatırımlar A.Ş'den satın alınmış, bu tarihten itibaren Zurich Sigorta adıyla hizmet vermektedir.

  DEVAMI