BNP Paribas Cardif “BES Hakkında Her Şey”i anlatıyor

BNP Paribas Cardif “BES Hakkında Her Şey”i anlatıyor

BNP Paribas Cardif Türkiye YouTube kanalı için hazırlanan “BES Hakkında Her Şey” video serisi ile Ali Perşembe, geleceğe yatırım yapmanın önemini anlatıyor.

A+A-

BNP Paribas Cardif Türkiye, bireysel emeklilik sisteminin faydalarını anlatmak, tasarrufa teşvik etmek ve sistemle ilgili merak edilen soruları yanıtlamak amacıyla ekonomist Ali Perşembe ile iş birliği yaptı. BNP Paribas Cardif Türkiye YouTube kanalı için hazırlanan “BES Hakkında Her Şey” video serisi ile Ali Perşembe, geleceğe yatırım yapmanın önemini anlatıyor.

Farklı sektörlerde sunduğu hizmetler ile Türkiye’de 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren BNP Paribas Cardif, bireysel emeklilik sisteminin faydalarına dikkat çekmek ve toplumu tasarrufa teşvik etmek amacıyla hazırladığı “BES Hakkında Her Şey” adlı YouTube video serisini başlattı.. Bu kapsamda deneyimli ekonomist Ali Perşembe ile iş birliği yapan BNP Paribas Cardif’in YouTube kanalında şu ana dek seriye ait “Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?” ve “Bileşik Getiri Nedir?” başlıklarında iki video yayınlandı. Ali Perşembe’nin yalın anlatımı ile uzun yaşam ve tasarrufun anlamını, katkı payının birikimdeki önemini ele aldığı videolarda, bireylerin emeklilik günlerine yatırım yapmasının gerekliliği vurgulanıyor.

Önümüzdeki haftalarda yeni videolarla devam edecek olan seride; BES’in işleyiş sistemi, faydaları, otomatik katılım sisteminin detayları ve BES’in geleceği gibi konular da ele alınacak.

Video Linkleri:

“BES Nedir?” Video Linki: https://youtu.be/IHAYTeRLLlk

“Bileşik Getiri Nedir? Video Linki: https://youtu.be/i9D1nMXsxM4

Ali Perşembe kimdir?

Ali Perşembe 1960 yılında doğmuştur. Liseyi Robert Koleji’nde üniversiteyi ise University of Central Florida’da tamamlamıştır. Çalışma yaşamına İsviçre’de başlayan Perşembe, 1985 yılında Türkiye'nin ilk vadeli opsiyonlar aracılık şirketi olan Fumar’ı işlettikten sonra Dow Jones’da Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlama müdürü olarak devam etmiştir. Perşembe, 1997 yılında Türkiye’ye dönerek varlık yönetimi, yatırım stratejileri üzerine danışmanlık ve hizmeti vermiştir. Ülkemizde alanında ünlü danışmanlardan olan Ali Perşembe tüm banka, aracı kurumlara eğitimler vermiştir. Yatırım ve finans konularında 7 kitabı ve çevirileri olan Ali Perşembe aynı zamanda ülkemizin ilk yerli kredi derecelendirme firmasının kurucu ortağıdır.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.