Anadolu Sigorta, İTÜ Çekirdek Girişimcilerine desteğini sürdürüyor

Anadolu Sigorta, İTÜ Çekirdek Girişimcilerine desteğini sürdürüyor

Anadolu Sigorta, İTÜ ARI Teknokent işbirliğiyle bu yıl da İTÜ Çekirdek girişimcilerine desteğini sürdürüyor

A+A-

Anadolu Sigorta, İTÜ ARI Teknokent ile gerçekleştirdiği işbirliği ile İTÜ Çekirdek’te teknoloji tabanlı fikirlere destek vermeye devam ediyor. İşbirliği kapsamında girişimcilere mentörlük verecek olan Anadolu Sigorta, her yıl Kasım ayında düzenlenen İTÜ Çekirdek’in girişimcilik yarışması Big Bang Startup Challenge etkinliğinde de girişimcilere nakdi ödül desteğinde bulunacak.

Sigorta sektöründeki yeni girişimlerle yakından ilgilendiklerini belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, “Sigorta sektörüne yönelik teknolojileri tanımlayan insurtech dünya çapında yaygınlaşırken, ülkemizde de bu konudaki girişimler ve yapılan yatırımlarla bir ekosistem oluşmaya başladı. Biz de bu doğrultuda, bu ekosisteme ciddi destekler veriyoruz. İTÜ ARI Teknokent ile geçen senenin ardından bu sene de imzaladığımız protokol bunun bir parçası. Anadolu Sigorta olarak İTÜ Çekirdek’in girişimcilik yarışması Big Bang Startup Challenge’da girişimcilere ödül vereceğiz. Protokolümüz çerçevesinde girişimcilere mentörlük desteği de sunacağız” dedi.

 

Dijital dünyadaki gelişmelerin her sektörde olduğu gibi sigorta sektörünü de değişime zorladığını belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez ise şöyle konuştu: “Anadolu Sigorta olarak dijitalleşmeye ciddi bir kaynak ayırmış durumdayız. İnsan kaynaklarımızın ve bütçemizin önemli bir kısmı, teknoloji ile ilgili faaliyetlerimize tahsis edilmiş durumda. Bu kaynağımız ve yıllara dayanan tecrübemiz, start-up’ların çevikliğiyle birleşince ortaya çok güzel işler çıkıyor. Bu kapsamda yeni iş fikirlerini desteklemek öncelikli başlıklarımız arasında yer almaya devam edecek.”

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp, Anadolu Sigorta ile devam eden iş birlikleri ile ilgili olarak şunları söyledi; “Sigorta sektöründe yaşanan dijital dönüşüme, İTÜ Çekirdek’te yürütülen projeler ile tanıklık eden ve bu dönüşümü destekleyen bir kurum olarak, Anadolu Sigorta ile yürüttüğümüz işbirliğini çok önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıl bu işbirliği sayesinden birçok girişime fayda sağlandı. Bu yıl da kendi alanında yürüttüğü çözümlerle birçok ilke adım atan Anadolu Sigorta ve girişimcilerimizi buluşturarak birçok ürün ve hizmetin hayat bulacağına inanıyoruz. Dünyadaki üniversite kuluçka merkezleri arasında 3. sırada bulunan İTÜ Çekirdek ile sektörlerin inovasyon potansiyelini yepyeni girişimlerle daha da ileriye taşımayı hedefliyor, sektörlerinde fark yaratmak isteyen kurumsal firmaları, girişimcilere destek vererek sektörlerini yeniden keşfetmeye davet ediyoruz.”

Anadolu Sigorta desteğiyle İTÜ Çekirdek girişimcisi ve Big Bang 2019’da olmak isteyenler için başvurular 16 Ağustos’a kadar sürecek. Diğer alanlarla birlikte sigorta alanında da teknolojiye dayalı ürün ve hizmetlere dönüşebilir projesi olan her yaştan girişimci, İTÜ Çekirdek’te yerini almak için www.itucekirdek.com internet sitesi üzerinden başvurusunu gerçekleştirebiliyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.