Amerika'da büyüme fırsatı

Amerika'da büyüme fırsatı

Gravity International Programs Inc, yürüttüğü kültürel değişim programı ile Amerika’da şubesi ya da bayisi bulunan Türk şirketlerinin ihtiyaçlarına uygun staj programını hayata geçirip globalleşme süreçlerine destek çıkıyor.

A+A-

Amerika’daki Dışişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş sponsor firmalardan biri olan Gravity International Programs Inc. yürüttüğü kültürel değişim programı ile hem stajyerlere hem de Amerika’da şubeleri olan firmalara destek oluyor.

Yurt dışındaki ABD konsolosluklarından alınarak elde edilebilen J-1 vizesi için gerekli şartları sağlayan stajyerler bu programla önemli bir deneyim yaşıyorlar.

Amerika’da şubesi olan Türk firmalarına en uygun staj programının oluşturulması konusunda titiz bir çalışma yürütüldüğünün altını çizen Gravity International Programs Inc. kurucusu ve CEO’su Mine Gür: “Kurumsal olarak da Amerika’da bayisi veya şubesi olan Türk şirketlerini hedefliyoruz. Şirketler globalleşme sürecinde en hızlı şekilde büyümek ve girişimcilikte hız kazanmak için işlerini geliştirecek çalışanlara ihtiyaç duyacaklardır. Aslında bu kişilere sadece stajyer gözüyle bakmak yerine hızla gelişen yeni dünyada onları yetenekler olarak görmeliyiz. En hızlı büyüme şirketler için bu programın sağlayacağı başarılı yetenekler ile olacaktır. Firmalar ev sahipliği yapmak istedikleri stajyerleri kendileri seçebilecektir. Gravity International Programs Inc. yürüttüğü program ile şirketlere bu olanağı sağlayacaktır.

Firmalar J-1 vizesi kültürel değişim programında ev sahipliği yapmak istedikleri stajyerleri kendi başvuru profillerine ekleyebilirler. Gravity International Programs Inc. sponsor firma olarak staj adayları ile ayrıca başvuru sürecini yürütecektir. Bu şirketlerden Amerika’daki kurumsal yapı içinde kişiye en uygun staj programını takip etmelerini ve şirket kültürünü program boyunca tanıtmalarını bekliyoruz. Bizim hedefimiz şirketlerin bütün iş toplantıları ve sosyal, kültürel faaliyetlerine stajyerleri dâhil ederek, onların en iyi şekilde kendilerini geliştirmelerine aracı olmalarını sağlamaktır”.

J1 vize programının hem katılımcılar hem de firmalar açısından artı değer katan bir program olduğunu özellikle vurgulayan Gür, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Örneğin Amerikan şirketleri, Gravity International Programs Inc. Kültürel Değişim Programı’yla işlerini dünyanın birçok yerinden programa katılan en iyi ve en parlak uluslararası öğrencilerin ve genç profesyonellerin sağladığı yeni ve global bir bakış açısıyla büyütme şansı buluyorlar. Tecrübeli ya da tecrübesiz tüm stajyer adayları da bu süreçte Amerikalılarla doğru ve kaliteli iletişim kurma becerilerini geliştirme ve şirket kültürlerini paylaşma şansı buluyorlar. İngilizce dil becerilerini geliştirmenin, Amerikan kültürünü ve hayatını tanımanın yanı sıra dünyanın birçok farklı ülkesinden yeni arkadaşlıklar edinme ve ileriye yönelik sağlam ilişkiler kurma şansını da elde ediyorlar. Uzmanlaşmak istedikleri alanlarda teknik beceriler edinip, kazanımlarını kariyer seçimlerinde kullanma fırsatını da yakalayabiliyorlar”.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.